מאמרים

לימודים אקדמאיים – לא רק המקצועות הפופולאריים נחשבים

לימודים אקדמאיים – לא רק המקצועות הפופולאריים נחשבים

בדרך כלל, התקופה שלפני תחילת הלימודים היא תקופה מבלבלת ומתסכלת. ההכרח להחליט איזה מקצוע מעוניינים ללמוד ולהבין מה בעצם יהיה תחום העיסוק שלנו בעתיד גורמים לאנשים רבים למפח נפש לא קטן, ומוציאים להם את הרוח ממפרשי הלימודים עוד לפני שבכלל נרשמו.

בתור בוגר לימודים אקדמאיים העצה הטובה ביותר שביכולתי לתת למישהו הנמצא כיום בשלב ההתלבטויות האינסופיות בנוגע למקצוע אליו יירשם היא – לא להתחשב בפופולאריות הכללית של המקצוע. המקצועות הפופולאריים ביותר הכוללים את לימודי הכלכלה, לימודי המשפטים, לימודי חשבונאות ולימודי מנהל עסקים הם אומנם מקצועות חשובים, פונקציונאליים ומועילים, אך הם אינם המקצועות היחידים.

מקצועות אלו נהיו בשנים האחרונות לפופולאריים ביותר בקרב סטודנטים ישראלים, כאשר ניתן לייחס פופולאריות זו בעיקר לפונקציונאליות של מקצועות אלו, כלומר – מי שהולך ללימודי משפטים יודע כי סביר להניח שימצא בסיום התואר עבודה מכובדת ויוכל להבטיח כי יתפרנס בכבוד בעתיד.

אך מי שעומד כיום בפני אותה בחירה ורחשי הלב שלו אומרים לו אחרת מאשר המקצועות ה"סטנדרטיים" אותם הזכרנו, חייב לזכור שני דברים: קודם כל, פונקציונאליות המקצוע אינה השיקול היחידי, ואולי אף לא השיקול החשוב ביותר.

המשך מאמר